Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
Fakultativní výlety

Varna a delfinárium
Celodenní výlet s návštěvou delfinária ve Varně, návštěvou Varny s osobním volnem a návštěvou skalního kláštera Alajda. Ráno kolem 8. hodiny odjezd, kolem 11. hodiny je plánována návštěva delfinária s vystoupením delfínů (vystoupení trvá asi hodinu). Volno ve městě k nákupům a pod. asi 2 hodiny, návštěva skalního kláštera Alajda. Příjezd zpět kolem 18. hodiny. Orientační cena 43 Eur.
Bulharská vesnice
Návštěva bulharské vesnice ve vnitrozemí Bulharska, s typicky bulharským folklorem, tancem a písněmi s unikátním tancem na žhavých uhlíkách, dětská show. Připravena je bohatá večeře s nápoji a neomezené množství vína. Doprava autobusem, návrat cca 23.30 hod. Orientační cena 26 Eur.
Sozopol a řeka Ropotamo
Celodenní výlet s plavbou po řece Ropotamo, návštěvou Sozopolu s obědem a návštěvou Burgasu s osobním volnem. Ráno kolem 8. hodiny odjezd, kolem 10:30 nalodění na loďky a plavba po řece Ropotamo s pozorováním okolní unikátní přírody. Kolem poledne prohlídka Sozopolu, oběd a volno. Kolem 15. hodiny příjezd do Burgasu, nákupy. Příjezd kolem 18. hodiny. Orientační cena 34 Eur.
Jeep safari
Pro milovníky nestandardních výletů. Kolem 9. hodiny odjezd jeepy na Telebašnu, návštěva kláštera sv. Konstantina a Heleny a pramene sv. Ducha s léčivou vodou. Trasa pokračuje horskými vesnicemi, stezkami a řekami, polemi levandule až se dostanete do vesnice Solnik, kde ve starém domě bude představen život vesničanů, ochutnáte domácí víno a závin, očekávájí vás i další příjemná překvapení. V další vesnici poznáte pálení kořalky v měděné palírně. Oběd je plánován ve staré horské vesnici v typickém podniku – rajčata, okurky, šašlyk na roštu, pečené brambory, pivo, nealkoholické nápoje. Cesta pokračuje do lesa, kde v přírodě si budete moci vyzkoušet střelbu z kuše a vzduchovky. Návrat kolem 17. hodiny. Orientační cena 39 Eur.
Plavba jachtou
Nezapomenutelné chvíle na moři s úžasným koupáním a obědem. Nástup na jachtu kolem 10. hodiny, plavba k mysu Emine. Snídaně, káva nebo čaj, koupání a opalování na jachtě. Oběd: pečená ryba, bramborový a zeleninový salát, ovoce. Alkoholické a nealkoholické nápoje. Kolem 15. hodiny odjezd zpět do Nesebru, příjezd kolem 16. hodiny. Orientační cena 32 Eur.
Děti do 12 let mají z uvedených orientačních cen slevu, většinou 50 %.

Informace

Video z BulharskaMnoho lidí kdysi v Bulharsku bylo, jako v jedné z mála zemí, kam se vůbec dalo cestovat. Co se tak vrátit na známá místa, podívat se, jestli je ještě najdeme a poznáme? Zjistit, co se změnilo?
Pokud jste v posledních deseti letech v Bulharsku nebyli, budete asi překvapeni, jakým vývojem prošla výstavba ubytovacích zařízení, jak moc se k lepšímu změnily služby pro turisty, jak široká nabídka zboží se vám nabízí. S tím souvisí další příjemná věc – téměř všechno je tady levnější než u nás doma. Bulharské pobřeží Černého moře je písečné, vstup do vody pozvolný, velmi vhodný zejména pro děti – tak proč je tam také nevzít, podívat se na tuto pro mladé většinou neznámou balkánskou zemi.
Bulharsko leží na Balkánském poloostrově. Má 8 mil. obyvatel a 111 tis. km2. Sousedí s Rumunskem, Srbskem, makedonií, Tureckema a Řeckem. na východě tvoří hranici Černé moře.

Ubytování - hotely

Letovisko Slunečné pořeží
Hotel Kotva**** -hotel s miniakvaparkem, velmi vhodný pro rodiny s dětmi, snídaně, možnost dokoupení all inclusive
Hotel Kavkaz Golden Dune**** -velmi oblíbený hotel se službami ALL INCLUSIVE, vhodný pro rodiny s dětmi.
Hotel Blue Bay*** - jeden z nejnovějších hotelů v severní části Slunečného pobřeží, nabízí perfektní možnost relaxace v prostředí, kde se mísí mořské povětří se vzduchem z blízkého pobřeží Stará Planina.

Letovisko Svatý Vlas
Hotel Iris*** - moderní komplex přímo na pláži s příjemnou atmosférou
Hotel Moonlight ***** - moderní hotel přímo na pláži v blízkosti Svatého Vlasu i Slunečného pobřeží

Letovisko Bjala
Hotel Perla** - Rodinný a útulný hotel se nachází jen 300 m od pláže v městečku Bjala, ležícím cca 70 km od leti ště v Burgasu.

Letovisko Obzor
Apartmány Lazarovi - apartmánový dům jen 100m od moře, obklopený zelenými parky v bezprostřední blízkosti historických památek i nakůpů a dalšího vyžití
Penzion Tonus - příjemný penzion v blízkosti hlavního náměstí v Obzoru, jen 400m od moře s výbornou restaurací s příznivými cenami.

Podnebí

V Bulharsku převládá typické středomořské klima s vynikajícími podmínkami k rekreaci u moře od června do září.
V letních měsících odpoledne dosahuje teplota mělké vody při pobřeží až 28 °C.

Jídla

Bulharská kuchyně se mnoho neliší od středomořské. Jejím základem je zelenina, kuřecí a vepřové maso a ovoce. Bulhaři si jídlo vychutnávají, mají ho jako obřad.

Alkoholické nápoje

Mastika: Anýzový likér, velmi silný (okolo 50%). Podává se podchlazený pod 0 °C.
Rakija: Aperitiv mnoha jídel. Je jich mnoho druhů, např. burgaská, pešterská.
Lozovica: Pálenka ze zkvašeného vinného moštu.
Pivo: Zagorka, Kamenica, Burgasko - kvalita se poslední dobou zlepšila, jsou levná a dobrá.
Víno: Známé odrůdy, ale vzhledem k podnebí výraznější chuti. V posledních letech mnoho nových odrůd z jižní a západní Evropy za velmi přijatelné ceny.

Speciality místní kuchyně

Kjopolo: pečený lilek, strouhaná rajčata, česnek
Srmičky: sekaná s rýží ve vinném listu nebo kvašeném zelném listu
Kavarma: směs vepřového nebo kuřecího masa, fazolí a zeleniny v zapékací misce
Plněné papriky: sekaná s rýží v paprice se sýrovou nebo rajskou omáčkou
Mešena skara: 5 druhů masa na rožni
Šopský salát, pastýřský ("ovčarska") salát - navíc vajíčka, šunka a žampiony

Nákupy

Pro návštěvníky je připravena velká nabídka zboží nejrůznější kvality. Určitým vodítkem může být to, že většinou je kvalitnější zboží bulharské výroby.

Suvenýry

Chalva: sladký pamlsek, směs mletých mandlí a medu
Koření: šafrán, čubrica (směs na maso), kimion (římský kmín)
Mastika, rakija, víno: viz výše
Bulharská keramika

Nebyly nalezeny žádné zájezdy